GW Apartment
Автори: Максим Муратов,
Алеся Манько, Аріна Пінчук
Назва студії: EgoHouse
Контактний телефон:
+38 068 602 36 30
Пошта: egohousework@gmail.com
Мiсто: Харків, Україна
Рік реалiзацii: 2021
Площа проекту: 188 м2
Фотограф: Іван Авдєєнко
Ми всі маємо різні уявлення про затишок, залежно від особистих смаків і спогадів. Для когось це вогонь у каміні, вовняний плед і глінтвейн, для когось – морський пейзаж, запах солі та шум прибою. З безлічі варіантів для проєкту GW Apartment ми обрали такий асоціативний ряд: захід сонця, стиглі яблука і свіжий мед. Це помешкання для подружжя з дитиною, отже воно має створювати досконалий баланс між приватним життям і гостинністю. Кімнати розділені на спільний та приватний блоки, обидва обслуговують окремі санвузли – це було важливим побажанням замовників. До того ж спальні є автономними просторами: у кожній, окрім місця для відпочинку, передбачені місця для роботи, занять спортом або кавування. Також вдосталь місця відведено під зберігання.
Студія розділена на м'яку зону та зону їдальні, окремо виділена невелика кухня. Як і для всіх кімнат, тут панують тепла колірна гама, комфортні матеріали та пластичні форми. Її особливість – два види шпону та червоні акценти. Щоб додати трохи розмаїття, одну зі стін ми оздобили шпалерами з текстурою мармуру – так вона перетворилася на велике полотно, виокремивши зону вітальні. У великій кухні не було потреби, тому вона компактно захована у “кишені”. Виконуючи функцію суто технічного приміщення, вона поступово перетікає у зону їдальні. Тут з вікна у всю висоту поверху відкривається казковий вид на історичний центр міста, який вабить відірватися від екранів та насолодитися живим спілкуванням і спогляданням – стіл на шість персон був необхідний господарям для приймання гостей. Розділення на зони реалізовано не лише завдяки плануванню і розстановці меблів, не менш важливим є світло. Основним джерелом є точкові світильники, які дають м'яке розсіяне світло, близьке до природного. Для кожної зони передбачені локальні джерела світла, які задають їм той чи інший настрій.
Головний прийом, використаний у спальні – це чергування глибоких, темних відтінків зі світлими, майже лляними, він надає кімнаті виразності та водночас продовжує тему, почату теплими кольорами студії. Домінантою у цій кімнаті є м'яке узголів'я, розроблене спеціально для цього проєкту. Кімната має видовжені пропорції, тому щоб зробити її геометрію цікавішою, над ліжком було влаштоване додаткове джерело світла – декоративну підсвітку. Ванна кімната витримана монохромною з вкрапленням виважених акцентів, але стримані кольори не дорівнюють монотонності – кімнату розмаїтять текстури мармуру і патерни плитки. Два дзеркала несуть не лише функціональну роль, відбиваючи на білу стіну чорну плитку протилежної стіни, вони задають вертикальний ритм цій кімнаті.
Гостьова це невелике світле приміщення, одна зі стін оздоблена гіпсовими панелями, їхня фактура нагадує канелюри. На сусідній стіні цей вертикальний ритм переходить у складки текстилю – просте колірне рішення тут доповнила характерна геометрія. Окремий гостьовий санвузол був обов'язковою умовою проєкту: під нього було відведено необхідний мінімум площі, але щоб візуально це компенсувати, для оздоблення стін було обрано білу плитку, рифлене скло і дзеркала. Єдиний темний елемент – це раковина, виготовлена з каменю.
Дитяча виділяється з решти кімнат, тут інтер’єр побудований на поєднанні білої та графітової фарби зі світлим деревом. Вона спроєктована таким чином, щоб в міру зростання дитини, знадобилось вносити мінімум змін. Тут передбачене просторе ліжко, зручне робоче місце з природним освітленням, шведська стінка та вдосталь зберігання – універсальні речі, необхідні у будь-якому віці.