Pixi у Стамбулі
Автори: Микола Каблука i
Kabluka Light & Digital Sculptures
Cтудiя: Expolight
Контактний телефон:
+38 0676943055
Пошта:
m.chuprova@expolight.net
Мiсто: Стамбул, Туреччина
Рiк реалiзацii: 2024
Дизайн iнтер'єра:
студiя Дениса Беленко
Фото: Іван Авдєєнко
Інноваційне освітлення ресторану Pixi у Стамбулі: історія масштабного світлового проєкту від студії світлового дизайну Kabluka Light & Digital Sculptures
Студія світлового дизайну Expolight, що відповідала за освітлення, і Kabluka Light & Digital Sculptures на чолі з Миколою Каблукою, яка забезпечила медійні інсталяції створили інноваційне освітлення для ресторану Pixi в Стамбулі. Дизайн закладу розробили архітектори студії Дениса Беленко.
Головна особливість Pixi – повна трансформація закладу в різні періоди доби завдяки біодинамічній атмосфері. Такий принцип роботи з освітленням інтерʼєрів передбачає адаптацію до біоритмів людини та природи. Вдень в Pixi світло і спокійно – це адаптовує ресторан до бізнес-ланчів та ділових зустрічей. Біодинамічна система освітлення додає денного світла там, де його не вистачає. Ввечері навпаки – ресторан тьмяніє, перетворюється на клуб.
В концепції закладу — акцент на природність. На стіну з барельєфом проєктується інсталяція і стеля стає небом. Воно постійно змінюється залежно від стану погоди – чи то дощ у тропіках, помаранчевий захід сонця в Африці, чи рожевий на півдні Франції. Світловий митець Микола Каблука розповів про технології, які дозволяють досягти ефекту занурення в природну атмосферу:
“Для Pixi ми розробили світильники Expolight Instruments і веб додаток для керування освітленням та інсталяціями на базі хмарного сервера Expolight Cloud Control System. Над баром нависає Хмаринка – акцентний елемент дизайну ресторану, скульптура нашого виробництва, яка живе разом з простором, пульсує світлом. Проєкцію для барельєфа ми теж розробляли спеціально для закладу. Ліпнина зʼявилась раніше і задачею було оживити ці рослини. Ми зробили пропорційну 3D модель стіни з усіма елементами, а потім наші дизайнери вручну відмалювали кожен листочок барельєфа і по цій масці створили кастомну проєкцію.”
Клуб – третя версія життя закладу зі своїми особливостями. Виступ діджея доповнює генеративна та звукореактивна графіка – арт на стіні та стелі реагує на музичні біти й змінюється відповідно до настрою треку. Перед початком вечірки світло згасає та починається щось схоже на грозу: заклад вкривається темними хмарами, димові генератори створюють ефект туману, простір наповнюють лазерні блискавки та потужні звуки грому.
Результат спільної роботи двох студій – адаптивна та злагоджена система освітлення, яка охоплює всі частини інтерʼєру та екстерʼєру закладу. Фасад ресторану відтворює атмосферу, яка відбувається всередині, привертає увагу та запрошує увійти.